Site Overlay

Najlepsze wódki – ranking wódek 2023

Wódka to jeden z najpopularniejszych napojów alkoholowych na świecie. Wytwarzana z destylowanych zbóż lub ziemniaków wódka jest klarownym, bezwonnym i pozbawionym smaku trunkiem, który spożywa się w czystej postaci lub miesza z innymi składnikami w celu przygotowania koktajli. Przy tak wielu różnych markach i odmianach trudno jest określić, które z nich są najlepsze. W tym artykule uszeregujemy niektóre z najlepszych wódek na świecie na podstawie ich smaku, gładkości i ogólnej jakości.

Wódka Belvedere
Belvedere Vodka to marka premium wódki produkowanej w Polsce w 100% z żyta. Wódka ta znana jest ze swojej gładkości, czystości i wyrazistego smaku. Jest czterokrotnie destylowany i filtrowany przez węgiel drzewny i wodę, aby uzyskać gładką i aksamitną konsystencję. Wódka Belvedere jest idealna do popijania czystej lub mieszania z koktajlami.

Wódka Grey Goose
Grey Goose Vodka to francuska marka wódki wytwarzanej z francuskiej pszenicy i naturalnej wody źródlanej. Jest pięciokrotnie destylowany i filtrowany przez wapień, aby uzyskać gładką i jedwabistą konsystencję. Wódka ta znana jest z wyrazistego i czystego smaku z nutą słodyczy. Wódka Grey Goose jest idealna do mieszania koktajli lub delektowania się nią na skałach.

Wódka Ketel One
Ketel One Vodka to holenderska marka wódki wytwarzanej z pszenicy i destylowanej w miedzianych alembikach. Jest trzykrotnie destylowany i filtrowany przez węgiel drzewny, aby uzyskać gładką i kremową konsystencję. Wódka ta znana jest ze swojego rześkiego i orzeźwiającego smaku, z nutą cytrusów. Ketel One Vodka jest idealna do mieszania koktajli lub popijania czystej.

Ręcznie robiona wódka Tito
Tito’s Handmade Vodka to amerykańska marka wódki wytwarzanej z kukurydzy i destylowanej w małych partiach. Jest sześciokrotnie destylowany i filtrowany przez węgiel aktywny, aby uzyskać gładki i czysty smak. Wódka ta znana jest z subtelnej słodyczy i rześkiego finiszu. Ręcznie robiona wódka Tito jest idealna do mieszania koktajli lub popijania czystej.

Sprawdź też : Która wódka czysta jest najlepsza?

Wódka Absolut
Absolut Vodka to szwedzka marka wódek wytwarzanych z pszenicy ozimej i naturalnej wody źródlanej. Jest wielokrotnie destylowany i filtrowany przez węgiel drzewny, aby uzyskać gładki i czysty smak. Wódka ta znana jest z subtelnej słodyczy i czystego finiszu. Absolut Vodka jest idealna do mieszania w koktajlach lub popijania czystej.

Wódka Stolicznaja
Stolichnaya Vodka to rosyjska marka wódki wytwarzanej z pszenicy i żyta. Jest czterokrotnie destylowany i filtrowany przez piasek kwarcowy i węgiel aktywny, aby uzyskać gładki i czysty smak. Wódka ta znana jest z łagodnej słodyczy i nuty przypraw. Wódka Stolichnaya jest idealna do mieszania z koktajlami lub popijania czystej.

Wódka Chopina
Chopin Vodka to polska marka wódki wytwarzanej z ziemniaków. Jest czterokrotnie destylowany i filtrowany przez wapień, aby uzyskać gładką i kremową konsystencję. Ta wódka znana jest z ziemistego i lekko słodkiego smaku. Chopin Vodka jest idealna do popijania czystej lub mieszania z koktajlami.

Wódka Cîroc
Cîroc Vodka to francuska marka wódki wytwarzanej z winogron. Jest pięciokrotnie destylowany i filtrowany przez węgiel drzewny, aby uzyskać gładki i rześki smak. Ta wódka znana jest z subtelnej słodyczy i owocowego smaku. Wódka Cîroc jest idealna do mieszania z koktajlami lub popijania czystej.

Rosyjska wódka standardowa
Russian Standard Vodka to rosyjska marka wódki wytwarzanej z pszenicy. Jest czterokrotnie destylowany i filtrowany przez węgiel drzewny, aby uzyskać gładki i czysty smak. Wódka ta znana jest z łagodnej słodyczy i posmaku